A-tým dnes | Redakce
Gólová přestřelka vyzněla lépe pro Viktorku
Přípravné utkání
FC Viktoria Plzeň - SK Artis Brno 4:2 (0:1)
Branky: 47. (z pen.) a 80. Kabongo, 72. a 90+1. Vydra – 7. Adediran, 50. Komljenovic.
Rozhodčí: J. Beneš.
Místo: Fotbalový areál SENCO Doubravka.
Plzeň
1. poločas: Ťapaj – Büchner, Nghabo, Krčík, Kadlec – Chalupa, Hrošovský, Ladra, Souaré – Toure, Faal.
2. poločas: Tvrdoň – Spáčil, Dweh, Kubín, Novák – Valenta, Pirgić, Panoš, Růžička – Vydra, Kabongo.
Artis
1. poločas: Kašík – Harazim, Šimek, Plechatý, Preisler – Petrák, Pospíšil – Fomba, Samek, Papalelé – Adediran.
2. poločas: Borek – Fulnek, Jeřábek, Mach, Lutonský – Sedlák, Breite – Švancara, Komljenović (75. Tauš), Rolinek – Vukadinović.
Prvním naším soupeřem v přípravě na novou sezónu byl třetí nejlepší český celek FC Viktoria Plzeň. Zatímco náš tým zahájil přípravu začátkem tohoto týdne, Plzeň je pod trenérem Hyským v zápřahu už od 14. června. Kouči Viktorie chyběli hráči startující na mistrovství světa. Nenastoupili Červ, Višinský, Sojka (všichni ČR), Memić (Bosna a Hercegovina), Wiegele (Rakousko), Doski (Irák) a Adu (Ghana). Na hřišti v plzeňském předměstí Doubrava se objevily nové posily Faal a Pirgić, za které klub zaplatil přes 140 milionů korun. Také náš trenér zařadil do prvního zápasu nově příchozí hráče, z nichž Petrák, Papalelé, Šimek a Preisler nastoupili od začátku utkání.
Začátek zápasu patřil favoritovi z Plzně. Už ve 4. minutě nebyl náš brankář příliš důrazný, ale poté za pomoci obrany odvrátil nebezpečí hrozící z kopaček Toureho a Faala. Branku jsme vstřelili my v 7. minutě, kdy Harazim vysunul Fombu, který centroval zprava přes celé vápno na Papalelého, jenž přiťuk balón do středu vápna, kde byl neobsazený Adediran. Nejlepší druholigový střelec uplynulé sezony měl dostatek času, aby si zpracoval míč a poté z otočky překonal Ťapaje. Domácí se snažili o vyrovnání. Krátce po naší vedoucí brance se vyznamenal Kašík při střele Ladry. Přečkali jsme i nebezpečí v 21. minutě po rohovém kopu Hrošovského, kdy poskakující míč na brankové čáře se nepodařilo domácím poslat do sítě. Největším nebezpečím pro naši branku byl zřejmě Ladra, který prověřoval Kašíka i střelami z dálky. Náš tým dobře bránil, ale pokoušel se i o brejky po obou křídlech s koncovkou pro Adedirana. Ťapaj neměl ve své brance příliš klidu. Ve 43. minutě napálil Samek tyč.
Do druhé půle poslali oba trenéři na hřiště kompletně změněné jedenáctky. Krátce po obrátce nabídl domácím vyrovnání pokutový kop, který Kabongo s jistotou proměnil. Po rozehrání ze středového kruhu se nám podařilo rychlou akci efektivně zakončit Komljenovicem, který po krátkém pobytu na hřišti svou první střelou v dresu Artisu rozvlnil síť. Nadále se hrál přes úmorné vedro otevřený fotbal. Plzeň vyrovnala v 72. minutě, kdy se po Dwehově přihrávce prosadil Vydra. V závěrečné desetiminutovce se projevila větší zkušenost našeho soupeře. V 80. minutě po rohovém kopu získal vedení pro Viktorii Kabongo, který u zadní tyče našel volné místo v naší brance. Mohli jsme vyrovnat v 82. minutě, kdy těžkou Lutonského střelu vytlačil Tvrdoň na roh. Plzeň udělala tečku za zápasem v poslední minutě, kdy Kabongo po individuální akci našel na zadní tyči Vydru, jenž se podruhé zapsal do střelecké listiny utkání.




