A-tým 02.09.2025 | Redakce
Jsem rád, že jsem zpátky v Česku, hlásí nová opora Artisu
Po podpisu smlouvy se Jaen - David Beauguel vyjádřil krátce pro naši redakci a netají odhodlání naplnit s Artisem jeho nejvyšší cíle.
Boggy, jak se těšíš na tuhle výzvu?
Jsem opravdu nadšený, moc se těším, až začnu. Jsem rád, že jsem zpátky v České republice poté, co jsem nějakou dobu působil jinde. Je to pro mě vzrušující, protože jsem mluvil se sportovním ředitelem i se svým manažerem a líbí se mi ten projekt – vybudovat silný klub, který má ambice postoupit do první ligy. To mě hodně motivuje.
A jak se těšíš na život v Brně, druhém největším městě v zemi a největším na Moravě?
Už jsem byl v různých částech Česka. Působil jsem v Plzni, ve Zlíně – takže tu zemi trochu znám. A právě ve Zlíně se mi moc líbili Moravané, protože jsou víc v klidu, pohodovější. Takže pro mě není problém, kde budu, ale upřímně, být ve druhém největším městě je zajímavé i kvůli životnímu stylu. V Brně jsem zatím byl jen jednou, a to jen na den, takže teď budu mít možnost ho pořádně poznat, projít si ho a objevovat nová místa. To mám rád.
Skvělé. Chtěl bys ještě něco vzkázat fanouškům?
Pro mě je teď hlavní ten projekt a moje situace. Je důležité mluvit s trenérem a připravovat se krok za krokem, ne hned všechno uspěchat. Čtyři měsíce jsem nehrál, i když jsem doma trénoval, takže potřebuji znovu získat cit a herní praxi. Budu tvrdě pracovat, jsem hodně motivovaný. Nejsem tady na dovolené, chci si užít fotbal i život v Brně.
To zní dobře. Díky moc!





